+34 6031 38115 +370 690 00093 info@namaitenerifeje.lt

Kodėl investuoti

Geriausia investicija: būstas saulėtoje Tenerifėje ar kaip ant mielių augančiame Vilniuje?
Sunku būtų rasti patikimesnę investiciją už nekilnojamą turtą. Vis dėlto, iki šiol lietuvaičių akys krypdavo tik į Palangą ar Vilnių, o investicinės grąžos tekdavo laukti dešimtmečiais. Visai neseniai mūsų tautiečiai pasekė vokiečių, norvegų ir britų pavyzdžiu, kurie kaip įmanydami graibsto būstus saulės nubučiuotoje ir turistų numyluotoje Tenerifėje. Tad paskaičiuokime kur investicijos į nekilnojamą turtą atneš didžiausią naudą?

Butų kainų ir nuomos santykis
Nekilnojamo turto ekspertai, palyginę Lietuvoje ir Ispanijoje nuomojamų ir parduodamų būstų kainas, teigia, kad įsigyti arba nuomoti būstą Kanaruose neretai net pigiau nei Lietuvoje.
Šiuo metu Palangoje už 52,05 m² butą, naujos statybos name, prašoma nei daug nei mažai – 114 tūkst. eurų. Vilniuje už 52.84 m² butą, naujos statybos name, sumokėsime 78 tūkst. eurų. Reiktų pridurti, kad kalba eina ne apie senamiestį ar prestižiniu laikomą Antakalnio mikrorajoną, o apie Šnipiškes. Tokios kvadratūros būstas Verkiuose kainuotų 206 tūkst. eurų.
Investavus 115 tūkst. eurų galima įsigyti šiek tiek mažesnės kvadratūros, tačiau taip pat butą su dviem miegamaisiais, vienoje iš Kanarų salų – Tenerifėje. Skelbime nurodoma, kad butas yra turistinėje zonoje, turi terasą, kurioje prieš saulutę vartytis galima beveik ištisus metus, o iki jūros vos 200 metrų.

Migracija, emigracija ir turistų srautai
Investuodami į nekilnojamą turtą privalome paskaičiuoti kiek ir kaip jis mums atsipirks. Populiariausias būdas – nuoma. Didžiausioje Kanarų saloje nuoma praktiškai nepriklauso nuo sezonų. Turistai čia traukia ištisus metus. Vasarą čia suguža vandens sporto mėgėjai, rudenį – šeimos su mažais vaikais, žiemą – kalnų, skardžių, egzotinių paukščių ir nuostabių panoramų mėgėjai. Būstą saloje galima išnuomoti už kiek didesnę nei 600 – 900 eurų per mėnesį sumą. Už vieno kambario butą čia prašoma 500 eurų. Dar kaina keliais eurais gali skirtis priklausomai nuo to, kurioje salos pusėje yra būstas.
Tuo tarpu Vilniaus senamiestyje savo nekilnojamą turtą išnuomosite už 500 – 700 eurų per tą patį laikotarpį. Sostinėje yra ir kita bėda – emigracija, kurios turistų srautai neatsveria. Retas turistas Vilniuje užsibūna ilgiau nei kelias dienas. Iš rajonų atvykstančių lietuvaičių finansinės galimybės neleidžia mokėti praktiškai šalies vidutinį atlyginimą siekiančią nuomą.
Čia problemos nesibaigia. Lietuvoje kasmet žmonių skaičius mažėja. Todėl, kad ir kaip nesinorėtų, bet būtina likti realistais ir dėti riebų pliusą Ispanijai. Tenerifėje nekilnojamo turto nuomos paklausa kasmet tik didėja.

Mokestinė aplinka
Ekspertai skaičiuoja, kad kiekvienais metais nekilnojamo būsto kaina Ispanijoje pabrangsta net 10 proc. Tačiau reiktų nepamiršti, kad turintys nekilnojamo turto Ispanijoje priklausomai nuo būsto vertės turi sumokėti nuosavybės mokestį.
Lietuvoje už pajamas, gautas iš nuomos arba pardavimo sandorio (jeigu toks įvyksta nepraėjus 10 metų nuo turto įsigyjimo), būsto savininkas kasmet privalo sumokėti 15 proc. gyventojo pajamų mokesčio.

Būstų kainų augimas Lietuvoje arba ko pasimokėme iš krizės
Nesustabdoma plėtra vyksta ir Tenerifės saloje, ir Lietuvoje. Prognozuojama, kad 2018 m. Lietuvoje nekilnojamo turto kainos pradės pamažu kristi. Naujos statybos būstų kainos turėtų sumažėti 10 proc. senos statybos daugiabučių, priklausomai nuo rajono, apie 20 proc.
Ispanija nėra brangi valstybė. Čia maisto produktų, rūbų ir pramogų kainos santykinai nedidelės, Šalis priklauso Europos Sąjungai. Nenuostabu, kad 2008 – 2010 m. ją vis rinkdavosi nuo ekonominio sąstingio pavargę vokiečiai, danai, norvegai, prancūzai. Todėl net ir krizės įkarštyje nekilnojamo turto kainos čia išliko stabilios.