+34 6031 38115 +370 690 00093 info@namaitenerifeje.lt

Naudinga informacija

Reikalingi dokumentai perkant

Pasirašant sutartį: reikia pateikti vieną iš šių dokumentų: pasą, gyvenamosios vietos kortelę, užsieniečio identifikacijos numerį arba savo šalies asmens tapatybės kortelę.

Pasirašant viešą dokumentą (notariškai): reikia pateikti gyvenamosios vietos kortelę, jei neturite, tuomet pateikti pasą ir užsieniečio identifikacijos numerį.
Užklausą dėl užsieniečio identifikacijos numerio galite užpildyti Tenerifės policijos poskyryje arba savo šalies Ispanijos konsulate.
Užklausa ir rinkliava atliekama asmeniškai. Procedūra yra labai paprasta, ji užima maždaug savaitę.
Norint gauti užsieniečio identifikacijos numerį, reikalingi šie dokumentai:
–.Paso originalas ir kopija. SVARBU, kad pase būtų atžyma, leidžianti įvažiuoti į Ispaniją ir pagrindinis puslapis, kuris turi būti atšviestas išilgai.
–.Trys esamo paso dydžio nuotraukos, spalvotos, baltame fone.
–.Privataus pirkimo sutarties kopija.
–.Atspausdinta užklausa pristatoma į policijos poskyrį ir jie jums ją užpildys.
–.Forma 790: leidimo registracija … 9.18 EUR.

Jei perkate kaip juridinis asmuo (įmonės vardu):
Norint pasirašyti sutartį ir patvirtinti ją notariškai, įgaliojimą, memorandumą ir vėlesnius dokumentus turi parašyti jūsų įmonė.
Taip pat turite nurodyti atsakingą asmenį, kuris įmonės vardu pasirašys sutartį.

Šeimyninė padėtis:
Visuomet turite pranešti apie savo šeimyninę padėtį, bendradarbiauti su teisinėmis institucijomis ir jei turite, pateikti pasirašytą vedybų sutartį.

Mokesčiai
IGIC:

Šis mokestis mokamas perkant namą naują (7%) arba naudotą (6.5%)

IBI:
Tai miesto savivaldybės mokestis, kurį turite mokėti vieną kartą metuose. Šio mokesčio dydį nustato miesto savivaldybė (vidutiniškai 0.3% namo vertės).

Kainos ir dokumentai:

Perkant tiesiogiai:
Kaina apie 2% nuo pirkinio vertės. Šia suma padengiamos pardavimo sutarties, tvirtinamos notariškai, mokesčių ir registracijos išlaidos.

Jeigu reikalinga hipoteka:
Kaina apie 4% nuo pirkinio vertės. Ši suma padengia:
–.Pirkimo išlaidas tvirtinant notariškai vienu egzemplioriumi, kurias apima notaro mokesčiai, kiti mokesčiai ir registracija.
–.Banko išlaidas: Namo draudimo išlaidos (privaloma).

Perkant iš jūsų šalies:
Vykdant privatų pirkimą yra šie žingsniai:
Atliekamas banko pavedimas, kuriame nurodomi visi duomenys (užstatas arba sutartis), namo numeris ir adresas:
Bankas: *** I-Bankas: *** BIC kodas: *** Sąskaitos Nr.: *** Adresas: *** Telefonas: ***

Siunčiamas mokėjimo pavedimas el. paštu nurodant pilną vardą, gimimo datą, pilną adresą, telefono numerius (jei galima, 2), asmens tapatybės dokumentus, šeimyninę padėtį ir darbovietę (verslą).

Turite būti informuotas:
Peržiūrėkite sąrašą, ką turite žinoti prieš vykstant į apžiūros kelionę ar siekiant pasirašyti sutartį:

–.Jūsų planuojama investicija.
–.Namo vieta, ir ar jūs norite namo gyvenimui, nuomai ar atostogoms.
–.Kokio tipo namo jūs norite: medinio, apartamentų, vilos, kaimo sodybos ar norite statyti.
–.Dydis yra svarbus, kiek kambarių.
–.Jei jūs norite baseino ir/arba sodo, tai reikalauja papildomos priežiūros.
–.Prieiga prie viešų paslaugų, tokių kaip transportas ir mokyklos.

Visi šie faktoriai gali padėti jums prieš nusprendžiant vykti į apžvalgos kelionę, žinoma, agentas gali atlikti visus šiuos klausimus už jus.

Perkant planuojamą statyti turtą:
Akivaizdu, kad jei pirksite planuojamą statyti būstą, kainos gali keistis. Jūsų būsto vieta Tenerifėje gali įtakoti kainą. Tai taip pat įtakoja pardavimo kainas namų, esančių turistinėse zonose kur statyba yra gerokai brangesnė, kas sąlygoja galimybę gauti didesnes pajamas iš daugelio Tenerifės pietuose esančių namų, išnuomojant juos tik 18 arba 20 savaičių per metus, iš ko galima apmokėti paskolą. Turėkite omeny, kad jūs turite mokėti išlaidas advokatams, turto registracijos išlaidas ir notaro išlaidas apytiksliai nuo 5% iki 10% realios turto vertės.

Kai kurie planuojamo statyti turto privalumai:

Kaina, kurią jūs sumokate pasirašant pirkimo sutartį, tarkim, jei perkate namą už 100.000 EUR, o kai jo statybos darbai yra baigti, jo vertė yra pakilusi iki 130000 EUR.

Planuojamo statyti turto pirkimas paprastai yra 30% pigesnis nei perkant užbaigtą namą ar naudotą. Daug lengviau yra pirkti planuojamą statyti turtą, kuris atitiktų jūsų poreikius. Jūs galite matyti, kaip atrodys užbaigtas statyti turtas kiekvienu momentu pagal architekto brėžinius, kai tuo tarpu perparduodamas turtas gali labai skirtis nuo to, ko jūs tikėjotės.

Kai apsisprendėte pirkti namą, įprasta yra sumokėti avansą nuo 2% iki 4% turto vertės. Po apmokėjimo užima maždaug nuo keturių iki šešių savaičių, kad pasirašyti sutartį, o tada tampate teisėtu turto savininku. Pasirašius sutartį, jūsų bus prašome sumokėti apie 10% avansą, o likusią sumą – mėnesinėmis įmokomis, priklausomai nuo darbų eigos (8 arba 10 mokėjimų).

Jūsų teisininkas prieš pasirašant bet kokius dokumentus turi patikrinti, ar perkamas turtas yra įregistruotas registre.

Prieiga prie viešų paslaugų Tenerifėje:
Kai jūs planuojate pirkti turtą Tenerifėje, pagalvokite apie paslaugas, kurių jums gali reikėti. Pavyzdžiui, jei nevairuojate, turite įsitikinti, kad viešas transportas kursuoja netoli jūsų namų. Turite žinoti atstumą iki parduotuvių, ligoninių, mokyklų … Visi šie faktoriai yra svarbūs. Jei jūs kraustotės į Tenerifę ir turite vaikų, turite atkreipti dėmesį į mokyklas. Jei vaikai mažesni, turite nuspręsti, ar leisite juos į ispanišką mokyklą, ar į anglakalbių koledžą. Jūs turite su visu tuo susidoroti prieš perkant turtą Tenerifėje.

Ispanų teisininkas… kaip pasirinkti?
Jei jūs norite įsigyti ispanišką turtą, turite turėti ispanų teisininką.
Teisininkas duos jums patarimus remiantis ispanų teise kiekviename turto pirkimo žingsnyje. Labai svarbu patikrinti, kad šalies registre turtas neturi jokių skolų ar įkeitimų ir detaliai nurodo, kas bus turto pardavėjas. Geras ispanų teisininkas patikrins visus šiuos dalykus prieš jums sumokant ar pasirašant bet kokią sutartį.
Labai svarbu, kad ispanų teisininkas kalbėtų jūsų kalba, kad išvengtumėte nesusipratimų ir sunkumų, kadangi vyks susitikimas tarp jūsų ir turto pardavėjo.
Mokesčiai, sumokami ispanų teisininkui yra mažesni, nei tie, kuriuos reikėtų mokėti nekilnojamo turto agentūros atstovui. Jie sudaro nuo 1% iki 1.5% turto vertės.

Leidimas gyventi
Kuomet esate Ispanijoje, svarbu turėti identifikaciją. Turistams užtenka pasų ar vairuotojo pažymėjimų, Tačiau, jei jūs ketinate persikelti ar praleisti kažkiek laiko, turite gauti kortelę. Jei nori gyventi Ispanijoje ilgą laiką, kortelės turi prašyti asmenys, kurie išis į pensiją Ispanijoje, pavieniai asmenys ir ne-Europos Sąjungos piliečiai, taip pat ispanų tautybės piliečiai. Norint gauti leidimą gyventi, jūs turite kreiptis į Imigracijos Tarnybą ar Policijos poskyrį ar imigracijos skyrių tame mieste, kuriame žadate gyventi. Jei esate Europos Sąjungos pilietis, galite neprašyti leidimo gyventi pirmus šešis mėnesius, bet patariame tai susitvarkyti kuo greičiau, kad visą laiką nereikėtų nešiotis paso.

KO JUMS REIKIA NORINT GAUTI LEIDIMĄ GYVENTI?

Jūsų pasas turi galioti mažiausiai šešis mėnesius.
3 paso nuotraukos su jūsų vardu, užrašytu nugarėlėje.
Pajamų turėjimo įrodymas jūsų gyvenimo Ispanijoje metu arba sutartis tarp jūsų ir darbdavio.
Medicinos pažyma (jei prašoma).
Jūsų namo notarinė sutartis.
Kriminalinių įrašų pažyma.
Bet koks kitas dokumentas, patvirtinantis jūsų notarinę sutartį.